MULTIMEDIA ACADEMY
BIULETYNY INFORMACYJNE - PowerCom
Wprowadzenie w świat techniki MULTIMEDIA PowerCom

Początki Internetu sięgają roku 1967. Pierwsze Emaile zostały wysłane w roku 1981. Od tego czasu technika „internetowa„ milowymi krokami opanowała cały świat. Jeszcze przed 200 laty list z Warszawy do Hiszpanii „szedł” ponad miesiąc, obecnie list do Australii kilka sekund. Nie popełnię błędu twierdząc, że Internet zmniejszył naszą kulę ziemską do wielkości piłki pingpongowej. Słowo „Internet” stało się tak popularne, że już dzieci w wieku przedszkolnym obsługują computer i telefon komórkowy do kontaktowania się z rówieśnikami.

 

Internet, albo dokładniej mówiąc, komunikacja przez światłowody i przewody współosiowe, a od wielu lat także drogą powietrzna stała się domeną komunikacji między ludźmi.

Internet, albo dokładniej mówiąc, komunikacja światłowodem i przewodami współosiowymi a  od wielu lat także drogą powietrzna stała się domeną komunikacji między ludźmi.

 

 

PowerCom

 

 

to nowa rewolucja w technice telekomunikacyjnej, znana od wielu lat. Jednak dopiero w ostatnich dwóch latach jej poziom techniczny i popularność pozwoliły na określenie jej jako "rewolucja technicznej". Nośnikiem Internety stała się instalacja elektryczna (~230 V), która istniej w każdym budynku. Pozwala na korzystanie z Internetu w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się elektryczne gniazdko sieciowe.