AVM

Twórcami firmy AVM jest czterech studentów: Johannes Nill, Peter Faxel, Ulrich Müller-Albring und Jörg-Detlef Gebert, którzy w 1986 roku rozpoczęli swoją działalność w opracowaniu osprzętu elektrofonicznego dla rodzącej się techniki internetowej. Siedziba firmy znajduje się w Berlinie. W 2013 roku firma AVM zatrudniała 450 pracowników a jej obroty wyniosły ca. 300 mln euro.

Jej specjalnością i kierunkiem produkcyjnym jest cała gama szybkiego i bezpiecznego sprzętu dla Internetu. Produkty tego producenta znane są w całej Europie pod inną nazwą; FRITZ!, która oznacza szybką internetową sieć domową i telefonię o najwyższej jakość.

W roku 2014 firma zatrudniała ponad 500 pracowników, a jej przychody osiągnęły niebagatelną sumę 340 mln euro. Miliony zadowolonych klientów i setki wygranych testów potwierdza jakości produktów i najwyższy poziom techniczny firmy. Te fakty mówią same za siebie.

 

Siedziba AVM w Berlinie

 

Firma z siedzibą w Berlinie powstała w 1986 roku i zajmuje się opracowaniem i produkcją nowoczesnych podzespołów dla instalacji do transferu sygnałów szerokopasmowych. Pod nazwą FRITZ! Kryje się szybki Internet i nowoczesna telefonia. Miliony zadowolonych klientów i setki zwycięstw testowych potwierdza i zobowiązanie do jakości produktów FRITZ! i doskonałej obsługi klienta.

Firma ma swoje przedstawicielstwa w wielu krajach świata także w Polsce. Główna siedziba formy AVM znajduje się w Poznaniu.