Dzisiaj Kaspersky Lab jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów rozwiązań bezpieczeństwa na świecie. Obecnie firma posiada ugruntowaną pozycję jednego z czterech wiodących na świecie producentów oprogramowania antywirusowego. Kaspersky Lab nadal zwiększa swoją pozycję na rynku, osiągając wyższe współczynniki wzrostu niż ogólny wzrost dla rynku. Obecnie Kaspersky Lab jest największą na świecie firmą tworzącą rozwiązania do ochrony punktów końcowych.

 

Firma Kaspersky Lab posiada 30 regionalnych biur oraz 200 przedstawicielstw na terenie całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Moskwie, a Holding Kaspersky Lab zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii.  

 

Kaspersky Lab zatrudnia ponad 2.700 wysokowykwalifikowanych ekspertów, co pozwala na ochronę przy pomocy oprogramowań i rozwiązań ponad 300 milionów ludzi i około 250.000 małych, dużych firm i organizacji.

 

Kaspersky Lab posiada ponad 120 globalnych umów partnerskich oraz w zakresie technologii OEM z takimi firmami jak Microsoft, IBM, Cisco, Juniper Networks, Alcatel Lucent, Blue Coat, Check Point, D-Link, GFI, Gwava, Netgear, SonicWALL RSA, ZyXel, Alt-N, Parallels, Lenovo itd.